Previous Image
Next Image

info heading

info content


Оркестр Янівського табору смерті (відоміший як «Танго смерті») обновлено: Липень 27, 2017 автором: admin

Оркестр Янівського табору смерті (відоміший як «Танго смерті»)

0
Янівський концентраційний табір (нім. Zwangsarbeitslager Lemberg-Janowska) — табір примусової праці, створений нацистською владою у жовтні 1941 на вулиці Янівській (тепер — вулиця Шевченка) у Львові, куди зганяли політичних в'язнів, військовополонених, а найбільше — євреїв.
На потіху нацистських наглядачів було створено оркестр, який складався з найкращих львівських музикантів, людей з європейським, а то й з світовим ім'ям — в'язнів табору. Керівником оркестру був призначений скрипаль, композитор, диригент Яків Мунд, який перед війною обіймав посаду музичного керівника Міських театрів у Львові. Ініціатором примусової організації музикантів-в'язнів в оркестр був заступник коменданта Янівського табору, унтерштурмфюрер СС Ріхард Рокіта, який перед війною був скрипалем у катовіцьких кав'ярнях і відзначався винятковими садистськими схильностями.
Найчастіше оркестр виконував танго, автор якого невідомий. Незадовго до приходу Червоної армії, під час виконання цього танго всіх оркестрантів розстріляно. Саме це дало оркестру поширену назву — «Танго смерті».
Німці зліквідували табір у середині листопада 1943, винищивши більшість в'язнів. З липня 1942 року по червень 1943 року Ґустав Вілльгаус комендант Янівського табору. Відзначився винятковою жорстокістю у ставленні до ув'язаних. За показанням свідків Ґустав Вілльгаус мешкав на у будинку на території табору. З цього будинку стріляв по ув'язненим які на його думку повільно рухались чи дозволяли собі відпочинок. 17 березня 1943 року у помсту за вбивство німця, яке вчинив єврей застрелив 30 осіб. Інших 170 вбито за його наказом. За час існування Янівського концентраційного табору в ньому знищено від 50 до 200 тисяч людей.
Під час розкопок на території Янівського концтабору, було знайдено машину для перемелювання людських кісток. Дану машину нацисти використовували, щоб приховати наслідки своєї "діяльності" в таборі смерті.
Даний оркестр, а також саме "Танго смерті" згадується в однойменній книжці Ю. Винничука "Танго смерті".
ЗАМОВИТИ

БРОНЮВАННЯ ЕКСКУРСІЇ


  • Ми зателефонуємо Вам протягом 15 хв для уточнення деталей.